top of page

Feng shui w salonie

  • Zdjęcie autora: Agnieszka Gajewska - ekspert feng shui
    Agnieszka Gajewska - ekspert feng shui
  • 1 mar 2021
  • 2 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 12 cze 2023

Nazywam się Agnieszka Gajewska (Gniadek). Jestem architektem wnętrz i konsultantką feng shui. Piszę tego bloga aby przybliżyć Ci zasady sztuki feng shui w salonie.


Jeśli chcesz zastosować feng shui w salonie weź pod uwagę ustawienie mebli do odpoczynku, kolorystykę oraz użyte materiały np. drewno, metal itp.


Ustawienie sofy w salonie według zasad feng shui w salonie
Stosując feng shui w salonie ustaw sofę w swoim kierunku harmonii. Fot. Adobe stock

Kolorystyka według zasad feng shui odpowiednia dla rejonu wschodniego i południowo-wschodniego
Kolorystyka dla rejonu wschodniego i poł-wsch. Fot. Adobe stock

Feng shui w salonie -przy wyborze kolorów biorę pod uwagę rejon w domu w którym jest salon według kompasu. Przykładowo jeśli jest to rejon wschodni najlepsze będą odcienie niebieskiego, turkusu, czarnego oraz brązowy i zielony.




Ustawiając meble według zasad feng shui w salonie koniecznie weź pod uwagę swoje korzystne kierunki. Przykładowo fotel w którym najczęściej czytasz książki ustaw w swoim osobistym kierunku harmonii, który przynosi spokój i stabilizację. Cztery korzystne i cztery niekorzystne kierunki ustala się za pomocą techniki Ba zhai na podstawie daty urodzenia. Robiąc całościową analizę wnętrza zawsze stosuję tą technikę i za jej pomocą wybieram ustawienie mebli pod wszystkich mieszkańców.



Kolorystyka dla rejonu północnego według feng shui
Jeśli masz salon w rejonie północnym to zastosuj błękit, czerń, biel i szarość. Fot. Adobe stock

Wybierając kolory według zasad feng shui w salonie weź pod uwagę w jakim rejonie domu się znajduje. Rejon możesz sprawdzić za pomocą zwykłego kompasu. Przykładowo salon znajduje się w rejonie południowym, który kwalifikuje się do żywiołu ognia. Kolor ognia to czerwony a dla ognia paliwem jest drzewo więc możesz też użyć zielonego. Powinieneś unikać wody i kolorów wody jak granatowy i czarny. Jeśli potrzebujesz pomocy to zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie głównej - pierwsza 15 minutowa konsultacja online ze mną jest bezpłatna.


Południe - czerwony

Południowy zachód - żółty

Zachód - biały, złoty, srebrny i szary

Północny zachód - biały, złoty, srebrny i szary

Północ - czarny, ciemny niebieski, granatowy

Północny wschód - żółty

Wschód - zielony

Południowy wschód - zielony



Kolorystyka dla salonu w rejonie wschodnim i południowo wschodnim według feng shui
Kolorystyka i materiały dla rejonu wschodniego. Fot. Adobe stock



Dekoracje feng shui w salonie -w rejonie wschodnim i południowo wschodnim zastosuj drewno i rośliny






Kiedy wybierasz dominujące materiały według zasad feng shui w salonie też weź pod uwagę rejon. Przykładowo jeśli salon znajduje się w rejonie wschodnim, który kwalifikuje się do żywiołu drzewa zastosuj drewno. Możesz dodatkowo dodać elementy wspierające tej rejon związane z wodą np. akwarium. Dla Twojej wygody zrobiłam poniższe diagramy z zależnościami żywiołów, które możesz również pobrać.


Południe - żywioł ognia

Południowy zachód - żywioł ziemi

Zachód - żywioł metalu

Północny zachód - żywioł metalu

Północ - żywioł wody

Północny wschód - żywioł ziemi

Wschód - żywioł drzewa

Południowy wschód - żywioł drzewa



Feng shui w salonie - rejon drzewa
Feng shui w salonie - rejon wschodu i południowego wsch. - elementy drewniane, lniane, rośliny i motywy roślinne. Fot. Adobe stock

Zapraszam do komentowania mojego bloga oraz zadawania pytań w temacie zastosowania feng shui w salonie. Bardzo chętnie na wszystkie odpowiem :)

Kopiowanie zawartości, treści serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właściciela serwisu jest zabronione. Agnieszka Gajewska

3 Comments


Jago Ro
Jago Ro
Oct 08, 2024

Witam. Jeśli mam narożnik pod oknem dachowym, stoi plecami w kierunku SW (neutralnym dla mnie), patrzę w kierunku NE (wypadków i nie powodzen) to jakie powinnam zastosować remedia?

Edited
Like
Agnieszka Gajewska - ekspert feng shui
Agnieszka Gajewska - ekspert feng shui
Dec 09, 2024
Replying to

Jeśli chodzi o siedzenie pod oknem dachowym to ma zalety i wady, które najlepiej ocenić na miejscu. Pozytywnym aspektem jest dostęp do światła naturalnego, poczucie otwartości przez widok nieba i przestrzeni dlatego jeśli jest to nad narożnikiem to można to traktować jako pozytywy. Przy analizie takiej sytuacji trzeba też uwzględnić rozpraszanie energii qi ponieważ okna dachowe mają tendencję do przyspieszania jej przepływu co może powodować uczucie niestabilności lub chaosu. Na pewno nie polecałabym spać pod oknem dachowym.

Edited
Like
bottom of page